Q&A - Mis on passiivne tulu ja kuidas see tekib?
CROLY BLOGI

4. juuli, 2017

CROLY Q&A

Küsimus: Mis on passiivne tulu ja kuidas see tekib?


Vastus: Passiivne tulu või sissetulek on regulaarselt teenitav tulu, mille igakordseks teenimiseks ei ole vaja aktiivselt tööd teha, st rahavoog on automaatne ja ei sõltu sinu panusest. Selline tulu võib olla näiteks intressitulu (nagu väljaantud laenu pealt teenitav intress), kapitalitulu (nagu vara müügist saadav tulu) või dividenditulu (nagu aktsiaomandilt teenitav tulu).

 

Passiivse tulu allikaks on seega mingisugune vara (kapital, osak, õigus, materiaalne või immateriaalne vara), mille omandamiseks on omakorda vaja kas kapitali (näiteks aktsia ostmine) või tööd (näiteks e-raamatu kirjutamine). Passiivse tulu allika omandamine või loomine on põhimõtteliselt ka ainus koht, mis aktiivset panust nõuab, kuid sellega enamasti aktiivne panus piirdub ja edasi saab juba nautida täielikku või osalist (olenevalt tulu alauseks oleva vara liigist) passiivset tulu.


Mõned passiivse tulu teenimise võimalused:

- e-raamatu või muu digitaalse materiali koostamine ja müük

- virtuaalsete koolituste müük

- blogimine ja soovitusturundus

- automatiseeritud müük Amazon poe vahendusel

- reklaami müük oma veebilehel

- P2P ehk isikult-isikule laenuplatvormidel (sh CROLY) laenude väljastamine

 

Q&A - Mis on passiivne tulu?

 

Käesolev artikkel on osa pikemast artiklite seeriast, mille eesmärgiks on info jagamine CROLY, ühisrahastuse ja investeerimise kohta. Küsimusi saab esitada meie sotsiaalmeedia kanalites Facebookis ja Instagramis ning e-posti aadressil info@croly.eu.

 

← Tagasi blogi avalehele